top of page

מדוע כדאי לשכור מתווך נדל"ן ואיך לבחור במתווך הנכון? 

בין אם אתם מוכרים דירה ובין אם אתם מחפשים דירה לקנות, מתווך נדל"ן הוא המפתח לעסקת נדל"ן מוצלחת.

בארצות הברית ובאירופה, מקומו של מתווך הנדל"ן אינהרנטי בעסקאות נדל"ן. לעומת זאת, בישראל מקומו של מתווך הנדל"ן אופציונלי בלבד.

הסיבה לכך נעוצה בדימוי השלילי של המתווך הישראלי. חסמי הכניסה הנמוכים למקצוע התיווך (מבחן והוצאת רישיון תיווך מטעם משרד המשפטים) מובילים להצפתו של השוק במתווכים לא רציניים שאינם בהכרח ראויים לעסוק בתחום.

עם זאת, ישנם מתווכים טובים וראויים, שבקיאים בתחומם, והיעזרות בשירותיהם תחסוך לכם הרבה זמן, כסף ועגמת נפש.

 

אז מדוע בעצם כדאי לכם לשכור מתווך נדל"ן?  

 

ריכזנו עבורכם את היתרונות בשכירת שירותי מתווך נדל"ן מקצועי.

תמחור הדירה

מתווך נדל"ן מקצועי ידע לאמוד את ערך הדירה, בהתאם למחירי השוק. הוא ידע להוציא את הדירה לשוק במחיר נכון. תמחור נכון מונע מצב שהדירה מפורסמת הרבה זמן מבלי להימכר, ואז היא עשויה להיות מתויגת כדירה לא מעניינת ולקבל את התואר המפוקפק "דירה שרופה בשוק".

פרסום הדירה

מתווך נדל"ן מקצועי ידע לפרסם את הדירה בצורה מקיפה ויעילה. מעבר לפרסומה של הדירה בשילוט, לוחות בעיתונים, לוחות באינטרנט ורשתות חברתיות, הוא ימקסם את החשיפה לדירה באמצעות הפצתה בקרב משרדי תיווך שמשתפים עמו פעולה ואנשי מקצוע שונים בתחום הנדל"ן. כמו כן, הוא ייזום פניה ללקוחות פוטנציאליים מתוך מאגר לקוחות פנימי.

בחירת הקונים

מתווך נדל"ן ידע למיין, לסנן ולבחור את הקונים הנכונים, שיש להם יכולת כלכלית וכוונה כנה לרכוש את הדירה, וכך יכול לחסוך הרבה זמן לבעל הדירה וכן למנוע מפח נפש.

מנהלה

מתווך נדל"ן ידע להפנות לאנשי המקצוע המתאימים לייעוץ, כגון עורך דין, שמאי וכו'. בנוסף, הוא ידע לסייע בהליכים בירוקרטיים מורכבים הכרוכים בעסקת נדל"ן.

ניהול משא ומתן

מתווך נדל"ן ידע לנהל ולהניע משא ומתן. בלא מעט מקרים שני הצדדים, על אף הרצון למכור ולקנות, מתבצרים בעמדותיהם ולא נכונים להתפשר. המתווך ידע לאזן ולפשר בניהם. הוא ידע לנטרל אגו ושיקולים רגשיים ולהדגיש שיקולים ענייניים. בנוסף, העמלה שנשלם לו עשויה להיות פחותה מהסכום אותו הוא יחסוך לנו במשא ומתן.

דירות בלעדיות

עבור לקוחות המעוניינים לקנות, מתווך נדל"ן יכול להציע דירות בבלעדיות, כלומר – דירות שרק הוא משווק, ושלא ניתן להשיג באמצעים אחרים, חינמיים.

בקרת איכות

עבור לקוחות המעוניינים לקנות, מתווך נדל"ן יבדוק את איכות הדירה לפני שהוא יבחר לשווק אותה, וזו אינדיקציה נוספת עבור הקונה לכך שמדובר בנכס ראוי.

 

איך תבחרו במתווך מתאים?

 

להלן מספר כללים עליהם מומלץ שתקפידו בעת בחירת מתווך נדל"ן.

רישיון תיווך

בדקו האם למתווך יש רישיון תיווך תקף. את רשימת המתווכים המורשים ניתן למצוא באתר משרד המשפטים, רשם המתווכים.

עמלת תיווך

אם המתווך מוותר על עמלת תיווך, אל תתפתו. הוא עשוי להשיט את העמלה על הקונה, ואז ישיג לכם את הקונה שישלם לו עמלה מקסימלית ולא את זה שישלם לכם מחיר מקסימלי עבור הדירה.

התמקצעות

בדקו האם המתווך שלכם עובד רק בתיווך. מתווך שעובד בעבודות נוספות ועושה את התיווך 'על הדרך' הוא לא רציני. תיווך זו משרה מלאה.

מיקוד בתחום

בחרו במתווך שמתמחה בתחום הרלוונטי לכם. אם אתם מוכרים דירה, בחרו במתווך שמתמחה בדירות ולא במתווך שמתמחה גם בדירות, גם בחנויות, גם במשרדים וכד'. ההתמקצעות בתחום אחד חשובה. לכל תחום יש את המאפיינים הייחודיים לו.

מיקוד באזור

בחרו מתווך שמתמחה באזור הרלוונטי לכם ומכיר אותו על בוריו. גם כאן המיקוד חשוב. לכל אזור יש את מאפייני הנדל"ן הייחודיים לו.

תמחור הדירה

אל תלכו שולל אחר הבטחות למכירת הדירה שלכם במחיר הגבוה ממחיר השוק. היזהרו, כדי להשיג מכם בלעדיות במכירת הדירה, יהיו מתווכים שיבטיחו לכם מכירה במחיר מנותק מהמציאות.  

פרסום הדירה

בדקו איפה המתווך מפרסם את הדירות שברשותו. פרסום ביד 2 אינו מספיק על מנת להשיג חשיפה מקסימלית לדירה. החשיפה צריכה להיות רחבה.

המלצות

בדקו האם המתווך יכול לספק לכם המלצות מלקוחות ששכרו את שירותיו בעבר. האם השירות שקיבלו ועסקת הנדל"ן שנחתמה היו לשביעות רצונם.

 

ולסיכום, מתווך נדל"ן הוא המפתח לעסקת נדל"ן מוצלחת. בחרו את המתווך שלכם בקפידה. אם תבחרו נכון, תחסכו זמן, כסף ועגמת נפש.

התקשרו אלינו או השאירו את פרטיכם ומתווך נדל"ן מקצועי שלנו ישוב אליכם לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם וללא התחייבות.

bottom of page